tyes

Odağımızda doğa var

Biz, yüksek kalite ve sürdürülebilir ürünlere
inanıyoruz. Tüm ürünlerimiz doğada çözünür
bambu sapa sahiptir. Buna ek olarak, ürün
paketlerimiz dönüştürülmüş malzemelerden
üretilmiştir.
“Mükemmelliği el yapımı olmasından”

Mütevazı olun

Kocaman bir yüreği olan genç bir şirketiz.
Mütevazı olmaya ve paylaşmaya inanıyoruz.
Satılan her Humble Brush diş fırçası için
bir diğer diş fırçasını ağız sağlığı ihtiyaçları
olan insanlara bağışlıyoruz.

Her zaman müsaitiz

Tüketicimiz ya da iş müşterimiz olmanız
fark etmez – Hedefimiz, zaten olması gerektiği
gibi, benzersiz bir hizmet sunabilmektir.
Bizimle iletişime geçtiğinizde, size 2 saat içinde
geri dönmek için çaba gösteririz. Çünkü
memnuniyetiniz bizim için önemli!

Değişim her zaman devrim olarak gerçekleşmez.

Ancak çok sayıda küçük değişim dağları bile yerinden oynatır.

Humble Brush dünyada bir devrim yapmayacak. Ancak her toz tanesi bir dağı yavaş yavaş yerinden oynatır. Sağlık hizmeti, temel bir insan hakkıdır ve herkes için erişilebilir olmalıdır. Diş sağlığı çoğunlukla göz ardı edilen bir konudur; ancak sağlıklı bir ağzın etkilerini bir düşünün. Düzgün beslenme, çalışma yetisine sahip sağlıklı bir beden için gereklidir. Bir gülümseme ise sosyal ilişkilerde olumlu bir etki yaratır, bu da daha iyi fırsatların kapısını açar. Sağlığımız tek ve büyük bir sistemdir. Eğer bir kısmı bozulursa, diğer kısımları da iyi işleyemez.

Dünyanın daha refah sahibi bir bölgesinde doğacak kadar şanslı olduğumuzda, bizden daha az talihli olanlara sahip çıkmak görevimiz olmalıdır. Dünya nüfusu her geçen gün artmakta ve doğal kaynakları hızla tüketiyoruz. Bu durumda kendimize şu soruyu sormalıyız: Üretim ve tüketim alışkanlıklarımızı değiştirebilir miyiz? Bunun cevabı, evet!

Biz, sürdürülebilir malzemeleri seçerek üzerimize düşeni yaptık, gerisi doğru ürünleri seçme şansı ile sizin ellerinizde.

brushesss

Diş Fırçası

1
Doğada çözünür fırça sapı

Fırça saplarımız, yapısı itibariyle kaymaz yüzeyli %100 doğada çözünür bambudan üretilmektedir. Humble Brush ergonomik bir tutuş sağlayan pürüzsüz ve her daim şık tasarımıyla her banyonun olmazsa olmazı mükemmel bir aksesuardır.

1
Yumuşak Fırça Kılları BPA İçermez

Tüm ürünlerimiz yumuşak (yetişkin) ve ekstra yumuşak (çocuk), ayrıca BPA (Bisfenol A) içermediği kanıtlanmış fırça kıllarına sahiptir. Fırça kılları zamanla yok olan dayanıklı bir materyal olan naylondan mamul olup normal atık kanalları vasıtasıyla işlenebilmektedir. Fırçalarda kullanmaya ve tavsiye edilen 3 aylık kullanım ömrüne uygun, bitki bazlı başka bir materyal bulunmamaktadır.

1
Gübre Olarak Kullanılabilecek Paket

Doğaya duyarlılık denildiğinde Humble Brush her şeyiyle pakete dâhildir. Fırçalarımız şeffaf, doğada çözünür, tamamen bitkilerden üretilmiş paketlerdedir. Kutularımız %100 geri dönüştürülmüş malzemeden mamuldür.

1
Normal Ürün Ömrü

Humble Brush’ın alışılageldik diş fırçalarına kıyasla hiçbir dezavantajı bulunmamaktadır. Ekolojik bambu fırça, seri üretim plastik fırçalarla aynı süre dayanıklılığını korur.

1
İnanılmaz Sürdürebilirlik

Bambunun dünya yüzeyindeki en hızlı büyüyen bitki olduğunu biliyor muydunuz? Bambu doğası itibariyle anti bakteriyeldir; bu sayede yetiştirilmesi esnasında gübreleme ya da ilaçlama gerektirmemektedir. Tertemiz bir materyal! Oldukça harika, değil mi?

1
Humble (Mütevazı)

Humble Brush yalnızca doğaya karşı alçak gönüllü değildir; ihtiyaç sahibi insanlara da duyarlıdır! Her satılan diş fırçası için, ağız sağlığı ihtiyacı olan kişilere bir diş fırçası bağışlanmaktadır.

Humble Brush – kalıcı olmak için burada

Plastik diş fırçalarına karşı mücadelede çok inatçı ve iddialıyız. Buna mücadele demeyi seçiyoruz çünkü her sene iki milyardan fazla (!) plastik diş fırçası çöpü boyluyor!  Güzel ve yalın tasarımıyla Humble Brush, sıradan plastik diş fırçalarına ciddi bir alternatiftir. Hiçbir dezavantajı yoktur! Neden bir daha plastik bir diş fırçası almayı isteyesiniz ki? Plastiğe dur deyin. Humble’ı seçin. / Mütevazılığı seçin.

Ürün Ailemiz

Yetişkinler için diş fırçaları – 19 cm

V-vit
Beyaz / Yumuşak
89001

V-vit
Mavi / Yumuşak
89002

V-vit
Sarı / Yumuşak
89003

V-vit
Mor / Yumuşak
89004

V-vit
Siyah / Yumuşak
89005

Çocuklar için diş fırçaları – 14,5 cm

B-vit
Beyaz / Ekstra Yumuşak
89021

B-vit-150x51
Mavi / Ekstra Yumuşak
89022

B-vit-150x51
Sarı / Ekstra Yumuşak
89023

B-vit-150x51
Mor / Ekstra Yumuşak
89024

Bambu

Bambu anti bakteriyel özelliklere sahiptir; bu sayede yetiştirilirken böcek ilaçlaması gerektirmez (1). Sağlamlığı çeliğinkiyle kıyaslanabilecek düzeydedir, buna rağmen doğada tamamen çözünebilirdir. Dolayısıyla çevreye hiçbir zarar vermez (2). Kullanıldıktan sonra olması gerektiği gibi yeryüzüne dönebilen, doğal ve hızlı büyüyen bir malzemedir. Daha iyi bir seçeneği düşünemiyoruz. Moso bambu kullanmamızın da özel bir sebebi var: Pandalar soyu tükenmekte olan bir tür olup neredeyse tüm besinlerini bambudan almaktadırlar. Çoğunlukla yapraklarını yemektedirler; bizim bambu türümüzse 5 metre ve üzerinde yapraklanan bir türdür. Pandalar bu yüksekliğe zaten erişemedikleri için, moso bambu onların yiyecek kaynağı olarak kullanılmamaktadır. Biz, süper panda-dostuyuz!

Kullandığımız bu güzel malzeme, Humble Brush’ı keşfeden insanların dikkatini çeken ilk şeylerden biri. Bambu gerçek bir yıldızdır; ancak modern zamanlarda kıymeti hiç bilinmeyen bir malzeme.

Peki nedir bambu? Odun mudur? Bir bitki midir?

Kesin olmak gerekirse, bambu aslında otsu bitkiler ailesindendir. Asya, Avustralya, Amerika kıtalarında ve Sahra Afrikası’nda yaklaşık 1500 değişik tür bambu yetişmektedir. Bambu temelde her yerde yetişebilmektedir ancak doğal olarak tropikal iklimleri tercih eder.

Bizim kullandığımız bambu türü Phyllostachys Edulis, ya da daha genel adıyla Moso bambusudur. Dev bir kereste bambu tipidir ve 28 metreye kadar çok hızlı büyüyebilir! Bambu saatte 3 santimetreye kadar uzayabilmektedir ki bu durum herhangi bir büyüme için inanılmaz hızlıdır. Dünyanın en hızlı yetişen malzemesi diyebiliriz!

Moso bambuyu birkaç sebepten tercih ediyoruz:

  • Bambunun anti bakteriyel özellikleri bulunmaktadır, dolayısıyla yetiştirilmesi esnasında böcek ilacı kullanımı gerektirmez.
  • Dayanıklılığı çeliğinkine yakındır, buna rağmen tamamen doğada çözünürdür; böylelikle çevreye hiçbir zarar verilmez.
  • Doğal, hızlı büyüyen ve kullanımı sonrası olması gerektiği gibi doğrudan doğaya dönen bir malzemedir. Daha iyi bir seçenek düşünemiyoruz.

Moso bambu kullanmamızın özel bir sebebi de var:

  • Pandalar soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan türlerden olup besinlerinin neredeyse tamamını bambudana karşılarlar. Pandalar çoğunlukla bambu yapraklarıyla beslenirler; bizim kullandığımız tür bambunun ise yaprakları beş metre yükseklikten çıkmaya başlamaktadır. Pandalar bu yüksekliğe erişemedikleri için zaten moso bambuları besin kaynağı olarak kullanamamaktadırlar. Kısacası süper panda dostuyuz!

bamboobamboo2

Fırça Kılları

Biz Humble Brush’ta en yüksek kalite diş fırçalarını, sürdürülebilirlik ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek gibi değerlerimizi göz ardı etmeden sizlere sunuyoruz. Neden naylon kullandığımız sorusunu duyuyoruz ve bunun cevabı çok basit. Olabildiğince doğa dostu olmakla alışılageldik diş fırçalarının kalitesini sunmak arasında bir denge arıyoruz.  

Düzgün ağız sağlığı için bugüne kadarki en etkili ve güvenli malzeme naylondur.

Naylon 1930’larda bulundu ve tüketici pazarında ilk kez diş fırçalarında kullanılarak sunuldu. Güçlü, dayanıklı ve hijyenik bir sentetik malzemedir.   

Sentetik mi?! Doğaya zararlı değil mi o?!

Hayır değil, ama yine de sentetik. Şimdi bizim diş fırçalarımızda kullandığımız çeşidine bir göz atalım.

“Naylon” polimerlerin birkaç değişik çeşidi mevcuttur. En yaygın kullanılanlar, naylon-6 6 ve naylon-6’dır. İki çeşidin de karbon, hidrojen, oksijen ve azot atomu oranları aynı olsa da, farklı polimer yapıtaşları ile başlamaktadırlar. Polimer yapısı ve fiziki özelliklerdeki farklılığı yaratan da bu yapıtaşlarıdır.

Bizler naylon-6 ile çalışmayı tercih ediyoruz, çünkü diğer naylon çeşitlerine kıyasla sertlik seviyesi daha düşüktür (ki bu dişleriniz için iyidir) ve daha az su emer (ki bu da fırçanızı hijyenik tutmaya yarar).

Naylonun karbon ayak izi yününkiyle kıyas kabul etmektedir¹ ve bizim kullandığımız naylon-6 da zaman içinde doğada çözünürdür². Gururla söylüyoruz ki fırça kıllarımız DuPont tarafından üretilmektedir: DuPont, 70 yıldan fazla deneyimiyle naylon diş fırçası kıllarını üreten ilk büyük firmalardan biridir.

Dişinizi fırçalarken içiniz rahat etsin!

Dipnotlar:

  1. Mike Berners-Lee, How Bad are Bananas? The Carbon Footprint of Everything (London: Profile, 2010)
  2. International Journal of Emerging Technologies in Computational and Applied Sciences (IJETCAS), Studies on Degradation of synthetic polymer Nylon 6 and Nylon 6, 6 by Pseudomonas aeruginosa NCIM 2242

Fark yaratın – Bir Humble Brush diş fırçası alın.

Aldığınız her diş fırçası için bizler ihtiyacı olanlara aynı sayıda bağışlayacağız.

front1

front1

front1

front1

front1


“Basit bir gülümsemenin sebep olabileceği tüm iyilikleri asla bilemeyiz.”